Zimek Makine Sanayi, faaliyetlerine 1995 yılında Denköy Sanayi Alanında (Denizli) kurulan fabrikasında tekstil makineleri üretimiyle başlamıştır.2000 yıllara yaklaştıkça, yerel ve küresel krizlerin etkisiyle Denizli'de tekstil sektörü eski gücünü kaybetmiş, buna karşın doğal taş sektörü hızlı bir şekilde gelişmeye ve büyümeye başlamıştır.

Doğal taş sektöründe yakalanan bu ivme beraberinde dışa bağımlı bir makine talebi doğurmuştur. İşte bu talebi karşılamak ve sektördeki doğal taş üreticilerimizi yabancı makine üreticilerinin tekelinden kurtarmak üzere Zimek, 2000 yılında'Mermer ve Traverten İşleme Makineleri' Üretimine Başlamıştır.Makine üretiminde edindiği tecrübeleri tamamıyla doğal taş işleme makineleri üretimine yoğunlaştıran Zimek, ilk olarak ebatlama makineleri sınıfında üretimine başlamıştır. Daha sonra tıraşlama ve silim hatları üretmeye başlayan firmamız ürün yelpazesini çok genişletmeyerek ' Silim ve Ebatlama' konusunda uzmanlaşma yolunu seçmiştir.

Kendi sınıfında uzmanlaşmış Zimek, kaliteli ürün-kaliteli hizmet çizgisini hiç kaybetmeyerek kısa süre içerisinde doğal taş sektöründe kendini kanıtlamış ve saygın bir marka haline gelmiştir.Bugün, ülkesinin mermer sektörüne yön veren öncü bir kuruluşu olmasının yanı sıra 16 ülkeye yaptığı ihracat ile uluslararası alanda da adından sıkça söz ettiren Zimek, hem ürün kalitesi hem de satış sonrası sunduğu hizmetler ile yerli ve yabancı müşterileri tarafından oldukça beğenilen öncü bir kuruluştur.
ÇEÇEN MERMER 6 KAFA DOLGU MAKİNESİ
ÇEÇEN MERMER Kula Fabrikasında kullanılmak üzere 6 KAFA DOLGU MAKİNESİ devreye alınmıştır ... Yatırımlarının hayırlı olmasını diler devamını temenni ederiz ....

AKINLI MERMER TRİMMİNG TRİMMİNG
Akınlı Mermer San. Denizli fabrikasında kullanılmak üzere TRİMMİNG TRİMMİNG DÜZ SİSTEM OTOMATİK EBATLAMA MAKİNESİ devreye alınmıştır.

12 KAFA PLAKA SİLİM
Afyon İSCEHİSAR KOOPERATİF fabrikasında 12 Kafa Plaka Silim makinemiz gerekli testlerin tamamlanmasıyla devreye alınmıştır. Kendilerine yatırımlarının hayırlı olmasını dileriz ...

AFYON FAM-MER 4+14+1
Afyon FAM-MER firmasında 4+14+1 Kalibre ve Gezer Polisaj makinemiz devreye alınmıştır. Kendilerine 100% Türk Malı ve Zimek Makineyi tercih ettikkeri için Teşekkür Ediyoruz ....

TEŞEKKÜRLER FİMAR HOLDİNG
Fimar Holding Merkez Fabrikasında yeniden Zimek Makineyi tercih etmiştir ... 31/12/2012 tarihi itibariyle Fimar Holding Merkez Fabrikasına ikinci 3+12+1 Kalibre ve Gezer Polisaj makinemizi teslim edip devreye almanın gururunu yaşıyoruz ... TEŞEKKÜRLER FİMAR HOLDİNG !....

ÖZDEN TİCARET
Özden Karo Tic. San. Erzincan fabrikasında kullanmak üzere Zİmek den 3+8 Kalibre ve Sabit Polisaj Makinesi yatırımını gerçekleştirmiştir.

ŞENLER MERMER A.Ş.
Şenler Mermer San. Afyon fabrikasında kullanmak üzere Zİmek den 4+12+1 Kalibre ve Gezer Polisaj Makinesi yatırımını gerçekleştirmiştir.

BEŞER İNŞAAT MADENCİLİK SANAYİ
Beşer İnşaat Madencilik San. Erzurum fabrikasında kullanmak üzere Zİmekden 4+12+1 Kalibre ve Cila Makinesi yatırımını gerçekleştirmiştir.

CİNKAYA DOĞALTAŞ SANAYİ
Cinkaya Doğaltaş San. Denizli fabrikasında kullanmak üzere Zİmekden 4 Kafa Kalibre ile 3+5+1 Kalibre ve Honlama Makinelerinin yatırımını gerçekleştirmiştir.

DERVİŞOĞLU MERMER SANAYİ...
Dervişoğlu Mermer San. Afyon fabrikasında kullanmak üzere Zİmek den 3 Kafa Kalibre Makinesini devreye alınmıştır.

ÖZERLER HOLDİNG A.Ş.
Özerler Holding A.Ş Afyon Santaş Mermer fabrikasında kullanmak üzere Zimekten 4+14+1 Cila,Triming Triming otomatik ebatlama ile Kurutma Fırın makinelerinin yatırımını gerçekleştirmiştir.

DEĞİRMENCİ MERMER SANAYİ...
Değirmenci Mermer San. Nazilli Fabrikasında kullanmak üzere Zimek'den aldığı 3 +12+1 Kalibre ve Gezer polisaj makinesini devreye alınmıştır.

FİMAR HOLDİNG A.Ş.
Fimar Holding A.Ş. Amasya Merkez fabrikasında kullanmak üzere Zimekden aldığı 4+12+1 Kalibre ve Cila Makinesi devreye alınmıştır.

TEŞEKKÜRLER GENÇLER MERMER
Firmamızdan daha önce 2 adet Silim hattı yatırımını gerçekleştiren Gençler Mermer Sanayi 3. kez Zimek'ten 4+12+1 Kalibre ve Gezer Polisaj Makinası devreye alınmıştır. Teşekkürler Gençler Mermer Sanayi...

EMEK MERMER'DEN BİR YATIRIM DAHA
Emek Mermer San. Afyon fabrikasında kullanmak üzere Zimek'ten 4+12+1 Kalibre ve Gezer Polisaj , 4+6 Honlama ve Triming Triming otomatik ebatlama makinelerinin yatırımını gerçekleştirmiştir.Teşekkürler Emek Mermer Sanayi...

AKINLI MERMER SANAYİ
Akınlı Mermer San. Denizli fabrikasında kullanmak üzere Zimek den aldığı Tiriming Triming Otomatik Ebatlama makinasini devreye alınmıştır.

EMEK MERMER SANAYİ
Emek Mermer san.. Afyon fabrikasında kullanmak üzere Zimek den aldığı Epoksi Kurutma fırını,Triming,4Kafa Ebatlama ile 8 Kafa Dolgu Makinaları devreye alınmıştır.

TTM DOĞALTAŞ MADENCİLİK
TTM Doğal Taş Madencilik Afyon fabrikasında kullanmak üzere Zimek den aldığı 3+5+1Kalibre ve Honlama ile 2 Kafa Çoklu Kesim makinaları devreye alınmıştır.

BOZBAYLAR MERMER SAN.
Bozbaylar Mermer san. Denizli fabrikasında kullanmak üzere Zimek den aldığı 2+3 Honlama Makinesi devreye alınmıştır.

STONE TERROİR MERMER SAN.
Stone Terroir mermer san. Denizli fabriakasında kullanmak üzere Zİmek den 3+5+1 Silim ve Triming Triming oto.ebatlama Makinaları devreye alınmıştır.

TABİ MERMER SAN.
Tabi Mermer San. Zimek den 4+12+1 Kalibre ve Gezer polisaj makinesi yatırımını gerçekleştirmiştir.

GENÇLER MERMER SANAYİ...
Gençler Mermer Sanayi Afyon fabrikasında kullanmak üzere Zimek den 2 şer adet aldığı 4+12+1 Kalibre ve gezer polisaj ile Triming Triming hatlarını devreye almıştır.

KAYNAK MERMER SAN.
Kaynak mermer san. Zimek den aldığı 2 kafa çoklu ebatlama makinesi devreye alınmıştır.

TABİ MERMER SAN.
Tabi mermer san. Zimek den 4+12+1 Kalibre ve Gezer polisaj makinesi yatırımını gerçekleştirmiştir.

HASÇAKMAK MERMER SAN.
Hasçakmak Mermer Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. Afyon fabrikasında kullanmak üzere Zimek den aldığı 3+12+1 Kalibre ve Gezer Polisaj makinesini devreye almıştır...

NEZİH MERMER A.Ş.
Nezih Mermer A.Ş. Muğla/Kavaklıdere fabrikasında kullanmak üzere Zimek den aldığı 3+12 Kalibre ve Gezer Polisaj makinasini devreye alınmıştır.

ARSLAN MERMER MADEN.LTD.ŞTİ.
Arslan Mermer Madencilik. Ltd.Şti. Zimek den aldığı 4+12+1 Kalibre ve Gezer polisaj , Epoksi Kurutma Fırını ve Triming Triming makineleri devreye alınmıştır.

HOROZ MERMER MADENCİLİK LTD.ŞTİ.
Horoz Mermer Madencilik. Ltd.Şti.Denizli fabrikasında kullanmak üzere Zimek den aldığı 4+6 Kalibre ve Gezer polisaj makinesini devreye almıştır.

ENDER MERMER TİC.LTD.ŞTİ.
Ender Mermer Tic.Ltd.Şti. Afyon fabrikasında kullanmak üzere Zimek den aldığı 4+12+1 Kalibre ve Gezer Polisaj makinasini devreye alınmıştır.

ERDEM MERMER SANAYI VE TICARET LTD.ŞTI.
Erdem Mermer Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. Zimek den 2 adet katrak ve 1 adet çok fonksiyonlu Köprü kesim makinelerini devreye almıştır.Fuar galerisini görmek için tıklayınız...


Yeni ürün kataloğumuzu görmek ve ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...


360 Derece panaromik görüntülerle sanal gezi için tıklayınız...

 
Ana Sayfa Kurumsal Ürünlerimiz Foto Galeri İletişim